Запоріжці запрошують представників міської влади до публічного обговорення перспектив розвитку парку «Енергетиків»

Громадське обговорення у парку «Енергетиків»
4 серпня, 2016Готуючись до наступної Дивовижної тусовки у Запоріжжі ми провели громадське обговорення у парку «Енергетиків», аби визначити локацію для наступних позитивних змін. Місце зустрічі обрали не випадково — ще кілька місяців тому ми вирішили привернути увагу до парку в якому від кінотеатру, танцплощадки та фонтану залишилися лише спогади.

Марія Насєдкіна

Керівник ГО «Дивовижні»

«Наша діяльність в парку «Енергетиків» розпочалась з того, що на початку червня ми провели там фестиваль сусідів яким хотіли показати людям як можна брати на себе відповідальність за оточуючий простір. Ми познайомили їх з місцевими соціальними ініціативами, прокачали їхні суперздібності. Під час заходу ми виявили велику проблему - більшість містян не знають про існування парку, а мешканці Дніпровського району рідко сюди заходять через його занедбаний стан. Ми захотіли допомогти запоріжцям та повернути життя до парку»

До нашої дискусії долучилось більше 25-ти активних мішканців міста. Протягом двох годин ми разом з учасниками дискусії виділили наступні актуальні проблеми Запоріжжя:

— відсутність комунікації міської влади з громадою щодо планів розвитку міста
— аварійний стан житлового фонду
— хаос в системі громадського транспорту
— велика кількість сміття в центрі міста (старий басейн, Набережна, Верхня Хортиця)
— недостатня кількість спортивних майданчиків
— відсутність освітлення в парку «Енергетиків»
— занедбані та покинуті об’єкти інфраструктури в парку «Енергетиків»
— відсутність спеціалізованих майданчиків для вигулу та дресерування песиків

7

Як тільки розмова доторкнулась майбутнього парку «Енергетиків» до дискусії приєднався депутат Запорізької міської ради Дмитро Сірий. Він розповів про можливість виїздної комісії та публічного обговорення перспектив розвитку парку. За його словами, представники громади зможуть висловити свої побажання, щодо реставрації парку.

Громадське обговорення у парку «Енергетиків»

Учасники громадського обговорення висловили бажання створити робочу групу, яка надалі слідкуватиме за змінами в парку. Разом з учасниками громадського обговорення ми склали звернення до депутатів та членів комісії з питань життєзабезпечення міста, в якому попросили представників міської влади прислухатися до думки громади та порадитися з ними щодо змін у парку в форматі публічної зустрічі. Звернення підписали 12 учасників громадського обговорення. Разом зі всіма присутніми ми визначили, що найближчої середи представниця групи Вікторія Верес, разом з членами команди ГО «Дивовижні» відвідає комісію з питань життєзабезпечення міста де підійме питання майбутньої долі парку «Енергетиків» та передасть звернення представникам міської влади.

9

Коли рішення щодо подальших дій було прийнято, дивовижні запоріжці змогли більше дізнатися про можливості реалізації їхніх соціальний проектів за рахунок партисипативного бюджету. Наші спікери Ярослав Храпський та Юлія Паскевська детально розповіли про  «Громадський бюджет участі», правила оформлення, головні положення проектів та найчастіші помилки авторів.

20

Залиште коментар

Будь першим хто прокоментував

avatar
wpDiscuz