Нотатки соціального кварка: як залучити громаду в діяльність громадської організації?

28 жовтня, 20169:00…

Як залучити громаду до діяльності ГО? Питання складне та комплексне.

Підтримка громади для ГО означає, що зміни проявлять себе швидше, ніж за інших, менш сприятливих умов. Сьогодні ж українські реалії такі, що суспільство не надто довіряє ані владі, ані медіа, ані активістам. Навіть сусідам мало хто довіряє!

img_1119

Ключова задача тут, на наш погляд, працювати на вибудовування цієї довіри, не очікуючи, що її можна отримати в кредит.

В ході дискусії кварки зрозуміли, що громада почне довіряти тільки тоді, коли буде розуміти, що відбувається, чому це відбувається, яких результатів слід очікувати та коли їх чекати. Громадська організація повинна налагодити ефективні і сталі комунікації та тримати руку на пульсі системи “ГО➡Держава➡Цільова аудиторія➡Громада. Якщо громада буде бачити, що дійсно може впливати на прийняття рішення або вносити реальні пропозиції, довіра буде рости.

Ще одна важлива річ, яку ми виокремили — це інвестиції в просвітництво та розвиток звички думати довготерміново. Це складно і потребує значних інтелектуальних ресурсів.

img_1111

Не слід також забувати, що всі громади мають різні потреби та проблеми, тому немає гарантій, що те, що спрацювало в одному випадку, спрацює в іншому. Потрібно цілком «зануритися» в її життя, зрозуміти точки, через які вона об’єднується чи навпаки, а вже потім вибудовувати свою стратегію по роботі з громадою та її залучення в діяльність ГО.

Наступний сніданок кварків пройде вже незабаром. Тож, якщо хочете приєднатися до наших зустрічей — надсилайте свої заявки СЮДИ.

Зустрінемося за сніданком!

Залиште коментар

Будь першим хто прокоментував

avatar
wpDiscuz