Маріупольці прикрасили сходи «Міського парку» зоряним небом

Дивовижна тусовка
27 серпня, МаріупольРозпочинати роботу в новому місті потрібно з чогось по справжньому яскравого, подумали ми, та обрали для «Дивовижної тусовки» у Маріуполі сходи, які ведуть містян із «Міського саду» до моря. Саме їх ми разом із маріупольцями вирішили прикрасити казковим малюнком.

Для того щоб обрати ескіз ми запустили голосування у соціальних мережах. Протягом двох днів маріупольці залишали свої коментарі під обидвома ескізами та віддали перевагу малюнку своєї землячки — Оксани Гнатиш. З рахунком 59:105 переміг її ескіз із зображенням зоряного неба та дівчини, яка запалює зірки.

13962852_1049806415101316_1868266785326974175_o

Ми запросили всіх бажаючих долучитися до процесу малювання і в день заходу до сходів, на наш подив, прийшло більше 40 маріупольців. Всі вони жадали якомога скоріше поринути у творчий процес та привнести частинку себе у новий для міста формат взаємодії та позитивних змін.

Віра Процьких, студентка МДУ

«Мені здається, що Маріуполю бракує заходів, до яких долучитися міг би кожен. І Маріуполю, як і більшості промислових міст, бракує кольорів восени та взимку. Тому яскраві сходи – це маленький крок до менш депресивного вигляду міста. На заході я зустріла вже знайомі обличчя. Це добре, бо це значить, що у нас є маленьке, але коло, активних громадян, яким небайдуже їх місто. Але було багато і незнайомих людей. Цікаво було попрацювати з маріупольськими художниками. Мені навіть вдалося отримати невеличкі поради з малювання від майстрів»З кожною годиною бажаючих намалювати слоника, або хоча б зірки, ставало все більше і ми не встигали роздавати людям завдання та склянки із фарбою.

dsc_1571

Більше фото ТУТ

Вікторія Кошелєва, студентка четвертого курсу ПДТУ

«Сходи у парку, які ми розфарбували можливо стануть місцем для фотозйомки, та дадуть мотивацію для тих, хто підійматиметься ними до Міського саду. Окрім того, на мою думку, Маріуполь стає потроху більш привабливим для туристів та гостей міста, отже, ці зміни є важливими, бо вони наглядні. Організація «Дивовижні» цією яскравою та творчою подією показала містянам можливість творити щось добре для міста та змінювати, в даному випадку сходи, на краще. Мені сподобалась творча та позитивна атмосфера, що панувала під час Дивовижної тусовки. Цікаво було пуоспілкуватись з місцевими художниками, зокрема, з Оксаною Пехотською та Віктором Пєтуховим. Я люблю малювати, том чудово було разом із творчими особистостями обговорювати, як саме наносити фарбу, допомагати її змішувати і отримувати різні відтінки, звірятися з оригіналом малюнка на папері, або розфарбовувати важливі деталі обережно по лініях, що їх наносили крейдою.»Цього разу ми з командою вирішили проекспериментувати і з новим подарунком для міста – навігацією. На проблему дефіциту вказівників у місті нам вказали ще під час Фестивалю «ЗКВУ», тому ми замовили залізний 3-метровий стовп та три таблички із зображенням основних пунктів, до яких можна дібратися від підніжжя сходів – міський пляж, Міський сад та центр міста.

img_3726

Встановити навігацію нам допомогли місцеві хлопці – Владислав та Мілош.

Владислав Зайцев, керівник громадської організації «Інститут активного громадянства»

«Я приймаю участь у подібних заходах з декількох причин. По-перше - це фізична зміна самого міського простору. В українських містах багато проблем, тому потрібно робити їх більш привабливими та зручними. Наприклад, вулична навігація, що була встановлена за ініціативою «Дивовижні», у Маріуполі взагалі відсутня, хоча дуже необхідна. Особливо зараз, коли у місті як ніколи багато гостей. До речі, саме навігацію встановлював я і почувався від того добре, бо втілював у життя корисну для міста річ»Дивовижна тусовка у «Міському саду» стала лише першим кроком всієї команди ГО «Дивовижні». Ми дуже вдячні громаді міста за те, що вони приєдналися до позитивних змін та створили на сходах неймовірну атмосферу взаємодопомоги.


dsc_1432

Якщо ви бажаєте реалізувати подібний проект в своєму районі/місті, то от вам покрокова інструкція «Як нанести малюнок на сходи» та кілька корисних порад.


Не забувайте ділитися з нами своїм досвідом та результатами роботи і ми розкажемо про вас всій Україні! Надсилайте фото та історії своїх Дивовижних тусовок на нашу електронну адресу dyvovyzhni@gmail.com

Будьте Дивовижними!

do-ta-pislya-kopiya

Залиште коментар

Будь першим хто прокоментував

avatar
wpDiscuz