Будемо знайомі: цікаві соціальні ідеї з Мадриду

Коли прагнеш створити щось круте для країни, то кортить довідатись: а що цікавого вже вигадали інші? Ми дізналися про досвід дивовижної Іспанії – і ділимось з вами!

Дякуючи програмі Conneсt for impact та Міжнародному фонду «Відродження» співзасновниця «Дивовижних» Марина Ткаченко мала можливість відвідати Мадрид та познайомитись з українськими та місцевими інноваторами.

 

Такий досвід важливий для розширення горизонтів ідей та планів. Так, попередня поїздка до Берліну в рамках цієї ж програми надихнула «Дивовижних» на створення інтерактивного музею активізму (його ми презентували у грудні в Сєвєродонецьку). Впевнені, що враження від подорожі до Іспанії також трансформуються у щось корисне. Обов’язково поділимось! А поки познайомимо з цікавими ініціативами, рухами та просторами, з котрими встигли законектитись.

Pedagogías Invisibles

Авторки «Невидимої педагогіки» використовують мистецтво як метод залучати учнів до процесу навчання та зрощувати в дітей бажання отримувати знання. Вони прагнуть навчити цьому педагогів, щоб разом прогнати нудьгу з класів. Дуже запам’яталось сказане на презентації:

«Ми також працюємо з вчителями і намагаємось донести просту але важливу ідею: закриваючи двері класу, ви маєте контроль над ситуацією та можете зімнити все!»

Рух Basurama

Цей рух виявися дуже близьким нам за духом та урбаністичними інструментами. Настільки близький, що ми навіть, не змовляючись, створили дуже схожі відеоролики про поліпшення мосту! Тільки їхній – з околиці Мадриду

а наш – із київської Шулявки 🙂

Mercado de la Cebada

То ніби «Острів свободи» в центрі столиці Іспанії, де панує впорядкований хаос. У цьому місці можна робити все, що завгодно – але потрібно притримуватись трьох правил: не заробляти тут кошти, прибрати після себе та узгоджувати усі дії з сусідами. Особливо цікаво було дізнатись, як 400 людей можуть домовитись про один фільм до перегляду!

Medialab-Prado

Такий собі простір для фейлів – так і каже Хесус, що проводив нам екскурсію лабораторією. Сюди ти можеш принести свою ідею та перетворити її на модель. Локація та основні адміністративні витрати покриваються державою, а вже матеріали та фінансування під проекти фандрейзять.

Школа Padre Piquer

Школа на околиці Мадриду ще 12 років назад почала органічно змінювати свої підходи до навчання, виходячи з виклику різноманіття. Вчителі перетворили цей виклик на можливість. У школі, де всього 1150 учнів, 55% дітей з різних країн, а десь 60 з них – з особливими потребами.

Також

Було ще багато цікавого та надихаючого! Ми відвідали один з шести Google Campus та зависли мінімум на 30 хвилин, розглядаючи мапу мадридських соціальних ініціатив.

Вона дійсно вражає!

Як думаєте, чи потрібно нам створити свою? Що туди варто було б нанести?

Залиште коментар

Будь першим хто прокоментував

avatar
wpDiscuz